Menu
 • alt

  Eğitimde Kaliteye Ulaşmak İçin Dev AdımHaber: Eğitimde Kaliteye Ulaşmak İçin Dev Adım

  11/04/2016

  Millî Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürü Bahattin Gök'ün "Eğitimde Kaliteye Ulaşmak İçin Dev Adım" adlı yazısı

 • alt

  KÜTÜPHANE HAFTASI DAVETİYESİHaber: KÜTÜPHANE HAFTASI DAVETİYESİ

  29/03/2016

  28 Mart-3 Nisan 2016  Kütüphane Haftası kapsamında  Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi'nde yapımı tamamlanan Z-Kütüphane açılışı yapılacaktır.

 • alt

  Z-Kütüphanelere ÖdülHaber: Z-Kütüphanelere Ödül

  29/03/2016

  52. Kütüphane Haftası kutlamaları kapsamında etkinlik programı düzenlendi. Bu yılın teması "Kütüphane ve İnsan"  olarak belirlenen bu haftada kütüphane ve okuma kültürüne katkı ödülü MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim Araçları ve Yayımlar Dairesi Başkanı Ercan ŞEN'e verildi.

  Haberin detayları

  http://www.hurriyet.com.tr/z-kutuphaneye-destek-40076970

   

 • alt

  Yazar Rasim Özdenören Adına Z-Kütüphane AçıldıHaber: Yazar Rasim Özdenören Adına Z-Kütüphane Açıldı

  04/03/2016

  Ünlü yazar ve düşünce adamı "Rasim Özdenören" adına Kahramanmaraş’ta z-kütüphane açıldı.Adına açılan z-kütüphanenin kendisine onur ve gurur verici olduğunu söyleyen Rasim Özdenören, “Biz bu şehirde doğduk ve bu şehirde hizmet vermek istedik. İlkokula bu şehirde başladık, okumu yazmayı bu şehirde öğrendik. Kütüphane ile bu şehirde tanıştık. Dışarıdan çok basit gibi görülebilen bu tür faaliyetler aslında iç yüzüne bakıldığında uzun bir süreçten geçen bir ürünün neticesi olarak ortaya çıkıyor. Uzun yıllar devlet memurluğunda hizmet vermiş biri sıfatıyla bu tür hizmetlerin arkasında yatan zorlukları gayet iyi biliyorum. Bu kütüphaneye benim adımı layık gören değerli dostlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

  Haberin detayları

  http://www.milliyet.com.tr/yazar-rasim-ozdenoren-adina-kutuphane-kahramanmaras-yerelhaber-1234966/

 • alt

  Okul kütüphaneleri devrimi!Haber: Okul kütüphaneleri devrimi!

  02/03/2016

  Star Gazetesinde "Okul kütüphaneleri devrimi!" başlığı ile Z-Kütüphanemiz hakkında haber yayınlandı. Haber İçeriği: Bilgi kaynakları koleksiyonundan, teknolojik unsurlara kadar her şeyin düşünüldüğü Z-Kütüphaneler öylesine çekici ve donanımlı ki okul kütüphaneleri devriminin gerçekleşmesine ramak kaldığı söylenilebilir...

  Haber Ayrıntısı İçin:http://haber.star.com.tr/acikgorus/okul-kutuphaneleri-devrimi/haber-1090452